Free stream Schedule of 13th September 2015


All times CET (GMT 2+)

13/09/2015

 

08:40 MotoGP Grand Prix San Marino Channel 2
11:00 MotoGP Grand Prix San Marino Channel 2
11:30 Golf The KLM Open Channel 58
12:00 Soccer – La Liga Granada CF – Villarreal Channel 5
12:00 Soccer – Liga Adelante Girona – Huesca Channel 6
12:30 Golf LPGA The Evian Championship Channel 60
12:30 Rugby CA Brive – Agen Channel 7
12:30 Soccer – Eredivisie FC Groningen – Heerenveen Channel 8
12:30 Soccer – Russia Spartak Moscow – FK Rostov Channel 9
12:30 Soccer – Serie A Verona – Torino Channel 10
13:00 Soccer Fulham – Blackburn Channel 11
13:30 Soccer – 2. Bundesliga Fortuna Dusseldorf – Munich 1860 Channel 12
13:30 Soccer – 2. Bundesliga FSV Frankfurt – Eintracht Braunschweig Channel 13
13:30 Soccer – 2. Bundesliga German Bundersliga 2 Simulcast Channel 14
13:30 Soccer – 2. Bundesliga Greuther Furth – Nurnberg Channel 15
13:30 Soccer Randers FC – Sonderjyske Channel 16
13:45 Soccer – Switzerland FC Zurich – Thun Channel 17
13:45 Soccer – Switzerland Luzern – Grasshoppers Channel 18
14:00 Soccer – Ligue 1 GFC Ajaccio – Monaco Channel 19
14:30 Golf 45th Walker Cup Match Channel 58
14:30 Soccer – Belgium Standard Liege – Lokeren Channel 20
14:30 Soccer – Eerste Divisie MVV Maastricht – NAC Breda Channel 21
14:30 Soccer – EPL Sunderland – Tottenham Channel 1
14:30 Soccer – Eredivisie Den Haag – Heracles Channel 22
14:30 Soccer – Eredivisie Feyenoord – Willem II Channel 23
15:00 Soccer – Allsvenskan Hammarby – Orebro Channel 24
15:00 Soccer – Serie A Directa Gol Channel 25
15:00 Soccer – Serie A Empoli – Napoli Channel 26
15:00 Soccer – Serie A Palermo – Carpi Channel 27
15:00 Soccer – Serie A Sampdoria – Bologna Channel 28
15:00 Soccer – Serie A Sassuolo – Atalanta Channel 29
15:00 Soccer – Superettan Angelholms – Ostersunds Channel 30
15:00 Soccer FK Baumit Jablonec – Sparta Prague Channel 31
15:30 Rugby Ospreys – Munster Channel 32
15:30 Soccer – Bundesliga TSG Hoffenheim – Werder Bremen Channel 33
15:30 Soccer – Ekstraklasa Pogon Szczecin – Piast Gliwice Channel 34
15:30 Soccer – Russia Krasnodar – Dynamo Moscow Channel 35
15:30 Soccer – Tippeligaen Tromso – Mjondalen Channel 36
16:00 Hockey Bars Kazan – Salavat Ufa Channel 37
16:00 Hockey Timra – Bjorkloven Channel 38
16:00 Rugby Huddersfield – Warrington Wolves Channel 39
16:00 Soccer – La Liga Athletic Bilbao – Getafe Channel 40
16:00 Soccer – Super Lig Besiktas – Basaksehir Channel 41
16:00 Soccer – Super Lig Rizespor – Sivasspor Channel 42
16:00 Soccer – Superettan Syrianska – Varnamo Channel 43
16:00 Soccer – Switzerland FC Sion – Lugano Channel 44
16:00 Soccer FC Copenhagen – AaB Aalborg Channel 45
16:15 Rugby London Welsh – Bristol Channel 46
16:30 Soccer – Austria SV Mattersburg – Sturm Graz Channel 47
16:45 Soccer – Eredivisie Utrecht – Vitesse Channel 48
17:00 Rugby Section Paloise – Stade Toulousain Channel 49
17:00 Soccer – EPL Leicester City – Aston Villa Channel 2
17:00 Soccer – Liga Adelante Albacete – Llagostera Channel 50
17:00 Soccer – Liga Adelante Alcorcon – Ponferradina Channel 51
17:00 Soccer – Liga Adelante Lugo – Almeria Channel 52
17:00 Soccer – Liga Adelante Mallorca – Numancia Channel 53
17:00 Soccer – Ligue 1 Nantes – Rennes Channel 54
17:00 Soccer – Superettan AFC United – Assyriska FF Channel 55
17:30 Soccer – Allsvenskan Helsingborg – Goteborg Channel 61
17:30 Soccer – Bundesliga Schalke – Mainz Channel 62
17:30 Soccer – Finland Jaro – HJK Helsinki Channel 63
17:30 Soccer Baerum – Kristiansund Channel 64
18:00 Rugby Salford Red Devils – Sheffield Channel 83
18:00 Soccer – Belgium Anderlecht – Genk Channel 84
18:00 Soccer – Ekstraklasa Ruch Chorzow – Gornik Zabrze Channel 85
18:00 Soccer – Portugal Guimaraes – Tondela Channel 86
18:00 Soccer – Russia Anzhi Makhachkala – Terek Grozni Channel 87
18:00 Soccer – Serie A Lazio – Udinese Channel 88
18:00 Soccer – Tippeligaen Lillestrom – Aalesund Channel 89
18:00 Soccer – Tippeligaen Odd – Bodo/Glimt Channel 90
18:00 Soccer – Tippeligaen Rosenborg – Stabaek Channel 92
18:00 Soccer – Tippeligaen Sarpsborg 08 – Start Channel 93
18:00 Soccer Brondby – Midtjylland Channel 94
18:00 Tennis US Open Arthur Ashe Stadium Channel 80
18:00 Tennis US Open Court 17 Channel 81
18:15 Soccer – La Liga Celta Vigo – Las Palmas Channel 95
18:30 Golf LPGA The Evian Championship – NBC Channel 60
18:30 Soccer FK Pribram – Viktoria Plzen Channel 96
19:00 NFL Carolina Panthers vs Jacksonville Jaguars Channel 97
19:00 NFL Cleveland Browns vs New York Jets Channel 98
19:00 NFL Green Bay Packers vs Chicago Bears Channel 99
19:00 NFL Indianapolis Colts vs Buffalo Bills Channel 103
19:00 NFL Kansas City Chiefs vs Houston Texans Channel 101
19:00 NFL Miami Dolphins vs Washington Redskins Channel 102
19:00 NFL NFL Red Zone Channel 100
19:00 NFL Seattle Seahawks vs St. Louis Rams Channel 104
19:00 Soccer – Mexico U.N.A.M.- Pumas – Veracruz Channel 5
19:00 Soccer Istra 1961 – HNK Rijeka Channel 56
19:05 MLB Toronto Blue Jays vs New York Yankees Channel 65
19:10 MLB Boston Red Sox vs Tampa Bay Rays Channel 66
19:10 MLB Detroit Tigers vs Cleveland Indians Channel 67
19:10 MLB St. Louis Cardinals vs Cincinnati Reds Channel 68
19:10 MLB Washington Nationals vs Miami Marlins Channel 69
19:15 Soccer – Liga Adelante Tenerife – Real Oviedo Channel 3
19:15 Soccer – Super Lig Osmanlispor – Konyaspor Channel 4
19:35 MLB Chicago Cubs vs Philadelphia Phillies Channel 70
19:35 MLB Milwaukee Brewers vs Pittsburgh Pirates Channel 71
19:35 MLB New York Mets vs Atlanta Braves Channel 72
20:00 Soccer – Belgium Sint-Truidense – Charleroi Channel 6
20:00 Soccer – Super Lig Kasimpasa – Fenerbahce Channel 7
20:00 Soccer – Tippeligaen Valerenga – Viking Channel 8
20:00 Soccer ACS Poli Timisoara – Steaua Bucuresti Channel 9
20:10 MLB Minnesota Twins vs Chicago White Sox Channel 73
20:10 Soccer – Argentina Rosario Central – Newell’s Old Boys Channel 10
20:15 Soccer – Portugal Rio Ave – Sporting Lisbon Channel 11
20:30 Soccer – La Liga Malaga – Eibar Channel 12
20:30 Soccer CD Universidad Catolica – O’Higgins Channel 13
20:45 Soccer – Serie A Inter – AC Milan Channel 1
21:00 Golf Hotel Fitness Championship Channel 60
21:00 Soccer – Argentina Estudiantes LP – Gimnasia LP Channel 14
21:00 Soccer – Brazil Chapecoense-SC – Flamengo RJ Channel 15
21:00 Soccer – Brazil Cruzeiro – Atletico-MG Channel 16
21:00 Soccer – Brazil Gremio – Sao Paulo Channel 17
21:00 Soccer – Brazil Vasco – Atletico-PR Channel 18
21:00 Soccer – Ligue 1 Marseille – Bastia Channel 19
21:05 MLB Oakland Athletics vs Texas Rangers Channel 74
21:35 MLB Houston Astros vs Los Angeles Angels Channel 75
21:40 Soccer – Argentina Colon Santa Fe – Union de Santa Fe Channel 20
22:00 CFL BC Lions – Ottawa Redblacks Channel 21
22:00 Soccer – NASL FC Edmonton – Tampa Bay Rowdies Channel 22
22:00 US Open Men’s Championship – Novak Djokovic v Roger Federer Channel 91
22:05 MLB San Diego Padres vs San Francisco Giants Channel 76
22:05 NFL Detroit Lions vs San Diego Chargers Channel 23
22:05 NFL New Orleans Saints vs Arizona Cardinals Channel 24
22:10 MLB Colorado Rockies vs Seattle Mariners Channel 77
22:10 MLB Los Angeles Dodgers vs Arizona Diamondbacks Channel 78
22:25 NFL Baltimore Ravens vs Denver Broncos Channel 25
22:25 NFL Cincinnati Bengals vs Oakland Raiders Channel 26
22:25 NFL Tennessee Titans vs Tampa Bay Buccaneers Channel 27
22:40 MLB Detroit Tigers vs Cleveland Indians Channel 79
23:00 Soccer – MLS Toronto FC – New England Revolution Channel 28
23:00 Soccer San Luis Quillota – Union Espanola Channel 29
23:15 Soccer – Argentina River Plate – Boca Juniors Channel 30
23:30 Soccer – Brazil Avai – Goias Channel 31
23:30 Soccer – Brazil Sport Recife – Fluminense Channel 32
00:00 Soccer – Mexico Puebla – Santos Laguna Channel 33
01:00 Soccer – MLS Orlando City – Sporting Kansas City Channel 3
02:05 MLB Kansas City Royals vs Baltimore Orioles Channel 80
02:30 NFL New York Giants vs Dallas Cowboys Channel 1
02:30 Soccer – Argentina Lanus – Banfield Channel 2