Free stream Schedule of 17th October 2015


09:30 Rugby Wellington v Otago Wellington Channel 96
10:30 Soccer Melbourne Victory – Melbourne City Channel 9
10:30 Tennis ATP World Tour Masters Shanghai Channel 61
11:30 Soccer – J-League Albirex Niigata – Montedio Yamagata Channel 10
11:30 Soccer – J-League Sagan Tosu – Nagoya Grampus Channel 11
12:00 Soccer – J-League Montedio Yamagata – Ventforet Kofu Channel 12
13:00 Soccer – 2. Bundesliga Nurnberg – FSV Frankfurt Channel 13
13:00 Soccer – 2. Bundesliga Union Berlin – St. Pauli Channel 14
13:00 Soccer – Russia CSKA Moscow – Ural Channel 15
13:00 Soccer – Scotland Motherwell – Celtic Channel 16
13:30 Hockey – KHL Sibir Novosibirsk – Dynamo Minsk Channel 17
13:30 Soccer Sheffield Wednesday – Hull City Channel 18
13:45 Rugby Lions – Cheetahs Channel 19
13:45 Soccer – EPL Tottenham – Liverpool Channel 20
14:00 Soccer – Ligue 2 Dijon – Evian TG Channel 21
14:30 Rugby Munster – Cardiff Blues Channel 22
14:30 Rugby Treviso – Ospreys – Rai sports Channel 23
14:45 Rugby CA Brive – RC Toulonnais Channel 24
15:00 Rugby Bath – Exeter Chiefs Channel 25
15:00 Rugby Saracens – Sale Sharks Channel 26
15:00 Soccer – Super Lig Bursaspor – Antalyaspor Channel 27
15:00 Soccer – Superettan Varbergs – Sirius Channel 28
15:00 Soccer Crotone – Livorno Channel 29
15:00 Soccer ITALY: Serie B Directa Gol Channel 101
15:30 Golf Portugal Masters Channel 60
15:30 Soccer – Bundesliga Simuclast Channel 30
15:30 Soccer – Bundesliga Werder Bremen – Bayern Munich Channel 31
15:30 Soccer – Bundesliga Augsburg – Darmstadt Channel 32
15:30 Soccer – Bundesliga Hamburger SV – Bayer Leverkusen Channel 33
15:30 Soccer – Bundesliga Schalke – Hertha Berlin Channel 34
15:30 Soccer – Bundesliga Wolfsburg – TSG Hoffenheim Channel 35
15:30 Soccer – Ekstraklasa Podbeskidzie Bielsko Biala – Piast Gliwice Channel 36
15:30 Soccer – Russia Amkar Perm – Dynamo Moscow Channel 37
15:30 Soccer – Russia Kuban Krasnodar – Zenit St Petersburg Channel 38
15:30 Soccer – Tippeligaen Sandefjord – Start Channel 39
16:00 Soccer – Allsvenskan Malmo FF – Kalmar Channel 40
16:00 Soccer – Austria FC Salzburg – FC Trenkwalder Admira Channel 41
16:00 Soccer – EPL Chelsea – Aston Villa Channel 42
16:00 Soccer – EPL Crystal Palace – West Ham Channel 43
16:00 Soccer – EPL Everton – Manchester United Channel 44
16:00 Soccer – EPL Manchester City – Bournemouth Channel 45
16:00 Soccer – EPL Southampton – Leicester City Channel 46
16:00 Soccer – EPL West Brom – Sunderland Channel 47
16:00 Soccer – La Liga Real Madrid – Levante Channel 48
16:00 Soccer – Scotland Rangers – Queen of South Channel 49
16:00 Soccer – Superettan Frej – Angelholms Channel 50
16:00 Soccer Leeds – Brighton Channel 51
16:00 Hockey – KHL Dynamo Moscow – Avangard Omsk Channel 52
16:00 Hockey – Liiga Ilves – SaiPa Channel 53
16:00 Hockey – Liiga KooKoo – Espoo Blues Channel 54
16:00 Hockey – Liiga Lukko Rauma – JYP Jyvaskyla Channel 55
16:00 Hockey – Liiga Pelicans – IFK Helsinki Channel 56
16:00 Hockey – SHL HV71 Jonkoping – Djurgardens Channel 57
16:00 Hockey – SHL Linkoping HC – Lulea Hockey Channel 62
16:00 Hockey – SHL Skelleftea AIK – Farjestad Karlstad Channel 63
16:45 Soccer Hapoel Tel Aviv – Bnei Sakhnin Channel 64
16:45 VolleyBall Slovenia – Italy – Channel 67
17:00 Hockey – KHL Slovan Bratislava – HC Yugra Channel 68
17:00 Rugby South Africa – Wales Channel 69
17:00 Soccer – Ligue 1 Bastia – Paris SG Channel 70
17:00 Soccer – Superettan AFC United – Brommapojkarna Channel 71
17:00 Soccer CSMS Iasi – Voluntari Channel 72
17:30 Hockey – KHL Medvescak Zagreb – Yekaterinburg Channel 73
17:30 NASCAR NASCAR Sprint Cup Practice Channel 59
17:30 Soccer CD Antofagasta – CD Universidad Catolica Channel 74
17:45 Soccer – Switzerland Grasshoppers – Luzern Channel 75
18:00 NCAAF ESPN Goal Line Channel 120
18:00 NCAAF Bucknell vs Army *CBSSN* Channel 76
18:00 NCAAF Eastern Michigan vs Toledo *ESPN3* Channel 77
18:00 NCAAF Iowa vs Northwestern *ABCESPN2* Channel 78
18:00 NCAAF Louisiana Tech vs Mississippi State *SECN* Channel 79
18:00 NCAAF Louisville vs Florida State *ESPN* Channel 80
18:00 NCAAF Ole Miss vs Memphis *ABCESPN2* Channel 81
18:00 NCAAF Purdue vs Wisconsin *BTN* Channel 82
18:00 NCAAF South Florida vs Connecticut *ESPNU* Channel 83
18:00 NCAAF Texas Tech vs Kansas *FOXS1* Channel 84
18:00 NCAAF Tulsa vs East Carolina *ESPNN* Channel 85
18:00 NCAAF West Virginia vs Baylor *FOX* Channel 86
18:00 NCAAF Western Michigan vs Ohio *ESPN3* Channel 87
18:00 Soccer – Belgium Standard Liege – Westerlo Channel 88
18:00 Soccer – Ekstraklasa Gornik Leczna – Jagiellonia Bialystok Channel 89
18:00 Soccer – Ekstraklasa Lech Poznan – Ruch Chorzow Channel 90
18:00 Soccer – Liga Adelante Gimnastic – Athletic Bilbao B Channel 91
18:00 Soccer – Liga Adelante Leganes – Girona Channel 92
18:00 Soccer – Liga Adelante Mirandes – Mallorca Channel 93
18:00 Soccer – Liga Adelante Real Oviedo – Alcorcon Channel 94
18:00 Soccer – Russia Rubin Kazan – FC Ufa Channel 95
18:00 Soccer – Serie A AS Roma – Empoli Channel 96
18:00 Soccer – Super Lig Galatasaray – Genclerbirligi Channel 97
18:00 Soccer – Super Lig Konyaspor – Gaziantepspor Channel 98
18:00 Soccer – Tippeligaen Stabaek – Aalesund Channel 99
18:00 Soccer Odense – Sonderjyske Channel 100
18:15 Soccer – La Liga Eibar – Sevilla Channel 102
18:15 Soccer – Superettan Jonkopings – Ostersunds Channel 103
18:30 Basketball Alba Berlin – Braunschweig Channel 104
18:30 Basketball Bayreuth – Mitteldeutscher Channel 105
18:30 Hockey – SHL Brynas – Karlskrona Channel 106
18:30 Hockey – SHL Malmo – Modo Channel 107
18:30 Hockey – SHL Vaxjo Lakers – Rogle Channel 108
18:30 NCAAF Pittsburgh vs Georgia Tech *ESPN3* Channel 109
18:30 Soccer – Austria Austria Vienna – SV Grodig Channel 110
18:30 Soccer – Austria Sturm Graz – SCR Altach Channel 111
18:30 Soccer – Austria SV Ried – SV Mattersburg Channel 1
18:30 Soccer – Bundesliga Eintracht Frankfurt – Borussia Monchengladbach Channel 2
18:30 Soccer – EPL Watford – Arsenal Channel 3
18:30 Soccer – Eredivisie Cambuur Leeuwarden – AZ Alkmaar Channel 4
18:30 Soccer – Eredivisie FC Groningen – Willem II Channel 5
18:30 Soccer Vilafranquense – Sporting Lisbon Channel 6
18:40 Hockey Oskarshamn – AIK Channel 7
18:40 Hockey Pantern – Sundsvall Channel 8
18:40 NASCAR NASCAR XFINITY Series Qualifying Channel 59
19:00 NCAAF Buffalo vs Central Michigan *ESPN3* Channel 9
19:00 Soccer Maccabi Petah Tikva – Maccabi Tel Aviv Channel 10
19:00 Soccer NK Lokomotiva Zagreb – HNK Rijeka Channel 11
19:30 Soccer Dinamo Bucuresti – ASA Targu Mures Channel 12
19:30 Soccer Olympiakos Piraeus – AEK Channel 13
19:45 Soccer – Eredivisie Heracles – Ajax Channel 14
19:45 VolleyBall Bulgaria – FranceChannel 15
20:00 Boxing Krzysztof Zimnoch vs. Gbenga Oluokun – Channel 16
20:00 Golf San Antonio Championship Channel 60
20:00 Soccer – Belgium Lokeren – OH Leuven Channel 17
20:00 Soccer – Belgium Waasland-Beveren – Genk Channel 18
20:00 Soccer – Ligue 1 French Multiplex Channel 19
20:00 Soccer – Ligue 1 Guingamp – Lille Channel 20
20:00 Soccer – Ligue 1 Nantes – Troyes Channel 21
20:00 Soccer – Ligue 1 Reims – Caen Channel 22
20:00 Soccer – Ligue 1 St Etienne – GFC Ajaccio Channel 23
20:00 Soccer – Ligue 1 Toulouse – Angers Channel 24
20:00 Soccer – MLS Toronto FC – Columbus Crew Channel 25
20:00 Soccer – Switzerland FC Vaduz – Young Boys Channel 26
20:00 Soccer Santiago Wanderers – Deportes Iquique Channel 27
20:15 Soccer – Argentina Nueva Chicago – Newell’s Old Boys Channel 28
20:15 Soccer – Liga Adelante Osasuna – Albacete Channel 29
20:20 Boxing Vincent Feigenbutz vs. Giovanni De Carolis – Sat1 Channel 30
20:30 NASCAR NASCAR Sprint Cup Practice Channel 59
Channel 31
20:30 NCAAF Northern Illinois vs Miami (OH) *ESPN3* Channel 32
20:30 Soccer – Belgium KV Mechelen – Sint-Truidense Channel 33
20:30 Soccer – La Liga Barcelona – Rayo Vallecano Channel 34
20:45 Soccer – Eredivisie PSV – Excelsior Channel 35
20:45 Soccer – Eredivisie Utrecht – Roda JC Channel 36
20:45 Soccer – Serie A Torino – AC Milan Channel 37
20:45 Soccer Silkeborg – Helsingor Channel 38
21:00 Boxing SkySports Fight Night Channel 39
21:00 NCAAF Akron vs Bowling Green *ESPN3* Channel 40
21:00 NCAAF Georgia State vs Ball State *ESPN3* Channel 41
21:00 NCAAF Illinois State vs Missouri State *ESPN3* Channel 42
21:00 Rugby New Zealand – France Channel 43
21:00 Soccer England U17 – Guinea U17 Channel 44
21:15 Soccer – Argentina Atletico Rafaela – Godoy Cruz Channel 45
21:15 Soccer Varzim – FC Porto Channel 46
21:30 NCAAF Air Force vs Colorado State *CBSSN* Channel 47
21:30 NCAAF Alabama vs Texas A&M *CBS* Channel 48
21:30 NCAAF Idaho vs Troy *ESPN3* Channel 49
21:30 NCAAF Kent State vs Massachusetts *ESPN3* Channel 50
21:30 NCAAF Michigan State vs Michigan *ESPN* Channel 51
21:30 NCAAF Nebraska vs Minnesota *ESPN2* Channel 52
21:30 NCAAF Oklahoma vs Kansas State *ABC* Channel 53
21:30 NCAAF Penn vs Columbia *ESPN3* Channel 54
21:30 NCAAF Rutgers vs Indiana *BTN* Channel 55
21:30 NCAAF South Dakota vs North Dakota State *ESPN3* Channel 56
21:30 NCAAF Syracuse vs Virginia *ESPN3* Channel 57
21:30 NCAAF Virginia Tech vs Miami (FL) *ESPNU* Channel 61
22:00 CFL Toronto Argonauts – Calgary Stampeders Channel 62
22:00 NASCAR NASCAR XFINITY Series Kansas Lottery 300 Channel 59
22:00 NCAAF Nevada vs Wyoming *ESPN3* Channel 63
22:00 NCAAF Oregon State vs Washington State *PAC12* Channel 64
22:00 NCAAF Vanderbilt vs South Carolina *SECN* Channel 67
22:00 Soccer – La Liga Valencia – Malaga Channel 68
22:00 Soccer Nigeria U17 – USA U17 Channel 69
22:05 Soccer – La Liga Real Betis – Espanyol Channel 70
22:07 MLB Toronto Blue Jays vs Kansas City Royals Channel 65
22:30 Soccer – Argentina Colon Santa Fe – Arsenal Sarandi Channel 71
23:00 Basketball Flamengo – Orlando Magic Channel 72
23:00 Golf Frys Open Channel 60
23:00 NCAAF Drake vs San Diego ** Channel 73
23:00 NCAAF Western Illinois vs Northern Iowa *ESPN3* Channel 74
23:30 Soccer – Argentina San Martin de San Juan – Belgrano Channel 75
23:30 Soccer – Brazil Avai – Palmeiras Channel 76
00:00 NCAAF New Mexico State vs Georgia Southern *ESPN3* Channel 77
00:00 Soccer – Mexico Cruz Azul – Dorados de Sinaloa Channel 78
00:00 Soccer Brazil U17 – South Korea U17 Channel 79
01:00 CFL Edmonton Eskimos – BC Lions Channel 80
01:00 MMA MMA World Series of Fighting 24: Prelims Channel 81
01:00 NBA New York Knicks vs Charlotte Hornets Channel 82
01:00 NBA Sacramento Kings vs New Orleans Pelicans Channel 83
01:00 NCAAF Appalachian State vs Louisiana Monroe *ESPN3* Channel 84
01:00 NCAAF Boston College vs Clemson *ESPNU* Channel 85
01:00 NCAAF Florida vs LSU *ESPN* Channel 86
01:00 NCAAF Hawaii vs New Mexico ** Channel 87
01:00 NCAAF McNeese State vs Central Arkansas *ESPN3* Channel 89
01:00 NCAAF TCU vs Iowa State *ESPN2* Channel 90
01:00 NCAAF Wake Forest vs North Carolina *ESPN3* Channel 91
01:00 NHL Buffalo Sabres vs Tampa Bay Lightning Channel 92
01:00 NHL Carolina Hurricanes vs Washington Capitals Channel 93
01:00 NHL Dallas Stars vs Florida Panthers Channel 94
01:00 NHL Detroit Red Wings vs Montreal Canadiens Channel 95
01:00 NHL Nashville Predators vs Ottawa Senators Channel 96
01:00 NHL Toronto Maple Leafs vs Pittsburgh Penguins Channel 97
01:00 Soccer Chile U17 – Croatia U17 Channel 98
01:30 NCAAF Missouri vs Georgia *SECN* Channel 99
01:30 NCAAF UCF vs Temple *CBSSN* Channel 100
01:30 NCAAF USC vs Notre Dame *NBC* Channel 101
01:30 NHL San Jose Sharks vs New York Islanders Channel 102
01:30 Soccer – Argentina Estudiantes LP – Quilmes Channel 103
01:30 Soccer – MLS New England Revolution – Montreal Impact Channel 104
01:30 Soccer – NASL Atlanta Silverbacks – Tampa Bay Rowdies Channel 105
01:30 Soccer – NASL Fort Lauderdale Strikers – Carolina RailHawks Channel 106
01:30 Soccer – NASL Indy Eleven – Minnesota United FC Channel 107
01:30 Soccer – NASL Jacksonville Armada – FC Edmonton Channel 108
01:40 MotoGP Grand Prix Australia, Phillip Island Channel 109
01:45 Soccer – Argentina Lanus – Velez Sarsfield Channel 110
02:00 NBA Miami Heat vs Houston Rockets Channel 111
02:00 NCAAF Penn State vs Ohio State *ABC* Channel 112
02:00 Soccer – Brazil Joinville – Figueirense Channel 113
02:00 Soccer – Mexico U.A.N.L.- Tigres – Pachuca Channel 114
02:07 MLB Chicago Cubs vs New York Mets Channel 66
02:30 MMA MMA World Series of Fighting 24: Connecticut Channel 1
02:30 NBA Washington Wizards vs Milwaukee Bucks Channel 2
02:30 NHL Columbus Blue Jackets vs Chicago Blackhawks Channel 3
03:00 Boxing Gennady Golovkin vs. David Lemieux Channel 4
03:00 NCAAF Arizona vs Colorado *FOXS1* Channel 5
03:06 Soccer – Mexico Club Leon – U.N.A.M.- Pumas Channel 6
03:30 Soccer – Mexico Monarcas – Atlas Channel 7
03:30 Soccer – MLS Real Salt Lake – FC Dallas Channel 8
04:00 MotoGP Grand Prix Australia, Phillip Island Channel 109
04:00 NBA Golden State Warriors vs Los Angeles Lakers Channel 9
04:00 NCAAF Arizona State vs Utah *ESPN* Channel 10
04:00 NHL Boston Bruins vs Arizona Coyotes Channel 11
04:00 NHL Edmonton Oilers vs Calgary Flames Channel 12
04:00 Soccer – Mexico Chiapas – Monterrey Channel 13
04:30 NCAAF Oregon vs Washington *ESPN2* Channel 14
04:30 NCAAF San Diego State vs San Jose State *ESPNU* Channel 15
05:30 Golf LPGA Keb Hana Bank Championship Channel 60