Free stream Schedule of 5th September 2015


All times CET (GMT 2+)

05/09/2015

09:30 NRL St. George Illawarra Dragons – Wests Tigers – Channel 28
09:45 GP3 GP3 Series Monza Channel 1
11:00 F1 F1 Grand Prix Monza, Italy Channel 1
11:20 AFL Sydney Swans – Gold Coast Suns – Channel 29
11:30 NRL North Queensland Cowboys – Gold Coast Titans Channel 30
11:40 AFL West Coast Eagles – St Kilda Saints Channel 31
13:00 Golf M2M Russian Open Channel 60
13:05 Soccer Southend – Peterborough Channel 2
13:30 Soccer Welling – Tranmere Channel 3
14:00 F1 F1 Grand Prix Monza, Italy Channel 1
14:30 Basketball Czech Republic – Estonia Channel 4
14:35 Rugby Union Sportive Oyonnax – Clermont -sky3 Channel 5
15:00 Basketball Georgia – Netherlands Channel 6
15:00 Basketball Germany – Iceland Channel 7
15:00 Basketball Poland – Bosnia & Herzegovina Channel 8
15:00 Hockey Skelleftea AIK – Bili Tygri Liberec Channel 9
15:30 Hockey Sparta Prague – Geneve-Servette Channel 10
15:30 Rugby England – Ireland Channel 11
15:30 Soccer Rwanda – Ghana Channel 12
15:45 GP2 GP2 Series Monza Channel 1
16:00 Rugby Halifax – Salford Red Devils Channel 13
16:00 Soccer – Scotland Rangers – Raith Channel 14
16:00 Soccer Cambridge Utd – Luton Channel 15
16:00 Soccer Iceland U21 – France U21 Channel 16
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Arthur Ashe Stadium Channel 81
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 10 Channel 89
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 11 Channel 85
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 13 Channel 84
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 17 Channel 83
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 4 Channel 86
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 5 Channel 87
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 6 Channel 88
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Court 7 Channel 90
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Grandstand Channel 82
17:00 Tennis US Open GrandSlam – Louis Armstrong Stadium Channel 91
17:15 GP3 GP3 Series Monza Channel 1
17:30 Basketball Belgium – Latvia Channel 17
17:30 Basketball Israel – Russia Channel 18
17:30 Soccer Sao Tome and Pra­ncipe – Morocco Channel 12
17:45 NASCAR NASCAR XFINITY Series Qualifying Channel 59
18:00 Basketball FYR Macedonia – Greece Channel 19
18:00 Basketball Spain – Serbia Channel 20
18:00 Hockey Ocelari Trinec – KalPa Kuopio Channel 21
18:00 NCAAF Colgate vs Navy *CBSSN* Channel 22
18:00 NCAAF ESPN Goal Line Channel 92
18:00 NCAAF Illinois State vs Iowa *BTN* Channel 23
18:00 NCAAF Louisiana Monroe vs Georgia *SECN* Channel 24
18:00 NCAAF Norfolk State vs Rutgers *ESPNN* Channel 93
18:00 NCAAF Richmond vs Maryland *ESPNU* Channel 25
18:00 NCAAF South Dakota State vs Kansas ** Channel 94
18:00 NCAAF Stanford vs Northwestern *ESPN* Channel 26
18:00 NCAAF Tennessee-Martin vs Ole Miss *SECN* Channel 27
18:00 Rugby Wales – Italy Channel 28
18:00 Soccer – Liga Adelante Gimnastic – Girona Channel 29
18:00 Soccer – Liga Adelante Huesca – Tenerife Channel 30
18:00 Soccer – Liga Adelante Mirandes – Lugo Channel 31
18:00 Soccer – Liga Adelante Numancia – Elche Channel 32
18:00 Soccer Estonia – Lithuania Channel 33
18:00 Soccer Luxembourg – FYR Macedonia Channel 34
18:00 Soccer Russia – Sweden Channel 35
18:00 Soccer San Marino – England Channel 36
18:00 Soccer UEFA Qualifiers Simulcast Channel 37
18:00 Soccer Ukraine – Belarus Channel 38
18:15 Rugby Glasgow Warriors – Llanelli Scarlets -sky1 Channel 39
18:30 Hockey Karpat Oulu – Vienna Capitals Channel 40
18:30 NCAAF Wofford vs Clemson *ESPN3* Channel 41
19:00 NCAAF Holy Cross vs Monmouth *ESPN3* Channel 42
19:00 NCAAF Maine vs Boston College *ESPN3* Channel 43
19:00 NCAAF Youngstown State vs Pittsburgh *ESPN3* Channel 44
19:05 MLB Tampa Bay Rays vs New York Yankees Channel 65
19:07 MLB Baltimore Orioles vs Toronto Blue Jays Channel 66
19:10 MLB Milwaukee Brewers vs Cincinnati Reds Channel 67
19:30 Hockey Adler Mannheim – Vitkovice Ostrava Channel 45
19:30 Hockey Red Bull Salzburg – HV71 Jonkoping Channel 46
19:30 NASCAR NASCAR Sprint Cup Qualifying Channel 59
19:45 Hockey HC Davos – Dynamo Pardubice Channel 47
19:45 Hockey SC Bern – Linkoping HC Channel 48
20:00 Hockey Braehead Clan – ERC Ingolstadt Channel 49
20:00 Hockey Sheffield Steelers – Frolunda Gothenburg Channel 50
20:00 NCAAF Kent State vs Illinois ** Channel 95
20:00 NCAAF Portland State vs Washington State *PAC12* Channel 51
20:10 Soccer – Argentina Crucero del Norte – Lanus Channel 52
20:20 MLB Arizona Diamondbacks vs Chicago Cubs Channel 68
20:30 Basketball Lithuania – Ukraine Channel 53
20:30 Boxing Josh Warrington vs. Joel Brunker Channel 54
20:30 Golf Deutsche Bank Championship Channel 60
20:30 Soccer Cesena – Brescia Channel 55
20:45 Rugby Munster – Treviso Channel 56
20:45 Soccer Austria – Moldova Channel 57
20:45 Soccer Montenegro – Liechtenstein Channel 58
20:45 Soccer Spain – Slovakia Channel 61
20:45 Soccer Switzerland – Slovenia Channel 62
21:00 Basketball Croatia – Slovenia Channel 63
21:00 Basketball France – Finland Channel 64
21:00 Basketball Italy – Turkey Channel 2
21:00 Rugby France – Scotland Channel 3
21:30 NCAAF Albany vs Buffalo *ESPN3* Channel 4
21:30 NCAAF BYU vs Nebraska *ABC* Channel 5
21:30 NCAAF Florida Atlantic vs Tulsa *CBSSN* Channel 6
21:30 NCAAF Howard vs Appalachian State *ESPN3* Channel 7
21:30 NCAAF Old Dominion vs Eastern Michigan *ESPN3* Channel 8
21:30 NCAAF Penn State vs Temple *ESPN* Channel 9
21:30 NCAAF Presbyterian College vs Miami (OH) *ESPN3* Channel 10
21:30 NCAAF Sam Houston State vs Texas Tech ** Channel 96
21:30 NCAAF UTEP vs Arkansas *ESPNU* Channel 11
21:30 NCAAF Virginia vs UCLA *FOX* Channel 12
21:30 NSACAR NASCAR XFINITY Series VFW Sports Clips Help a Hero 200 – NBC Channel 59
21:45 Soccer – Argentina Rosario Central – Arsenal Sarandi Channel 13
22:00 NCAAF Bowling Green vs Tennessee *SECN* Channel 14
22:00 NCAAF Southeast Missouri State vs Missouri *SECN* Channel 15
22:00 Soccer Costa Rica – Brazil Channel 16
22:05 MLB Philadelphia Phillies vs Boston Red Sox Channel 69
22:05 MLB Pittsburgh Pirates vs St. Louis Cardinals Channel 70
22:20 Soccer – Argentina Colon Santa Fe – Sarmiento Junin Channel 17
22:30 Boxing Juergen Braehmer vs. Konni Konrad Channel 18
23:00 NCAAF Grambling State vs California *PAC12* Channel 19
23:00 Soccer Chile – Paraguay Channel 20
23:10 Soccer – Argentina Atletico Huracan – CA Independiente Channel 21
00:00 NCAAF Bethune-Cookman vs Miami (FL) *ESPN3* Channel 22
00:00 NCAAF Davidson vs The Citadel *ESPN3* Channel 23
00:00 NCAAF Gardner-Webb vs South Alabama *ESPN3* Channel 24
00:00 NCAAF Towson vs East Carolina *ESPN3* Channel 25
00:00 NCAAF Troy vs NC State *ESPN3* Channel 26
00:00 Soccer – Argentina Defensa y Justicia – Newell’s Old Boys Channel 27
00:10 MLB Milwaukee Brewers vs Cincinnati Reds Channel 71
00:30 Soccer – Brazil Sao Paulo – Internacional Channel 28
00:30 Soccer – Brazil Vasco – Atletico-MG Channel 29
01:00 NCAAF Akron vs Oklahoma ** Channel 93
01:00 NCAAF Alabama A&M vs Cincinnati *ESPN3* Channel 30
01:00 NCAAF Arizona State vs Texas A&M *ESPN* Channel 31
01:00 NCAAF Coastal Carolina vs Furman *ESPN3* Channel 32
01:00 NCAAF Delaware State vs Liberty *ESPN3* Channel 33
01:00 NCAAF Florida A&M vs South Florida *ESPN3* Channel 34
01:00 NCAAF Louisiana Lafayette vs Kentucky *ESPNU* Channel 35
01:00 NCAAF Missouri State vs Memphis *ESPN3* Channel 36
01:00 NCAAF Northern Arizona vs Stephen F Austin *ESPN3* Channel 37
01:00 NCAAF Webber International vs Stetson *ESPN3* Channel 38
01:00 UFC UFC 191: Early Prelims – UFC Pass Channel 1
01:05 MLB Atlanta Braves vs Washington Nationals Channel 72
01:08 MLB Cleveland Indians vs Detroit Tigers Channel 73
01:10 MLB Chicago White Sox vs Kansas City Royals Channel 74
01:10 MLB Minnesota Twins vs Houston Astros Channel 75
01:10 MLB New York Mets vs Miami Marlins Channel 76
01:30 NCAAF McNeese State vs LSU *SECN* Channel 40
01:30 NCAAF New Mexico State vs Florida *SECN* Channel 41
01:30 NCAAF Texas vs Notre Dame *NBC* Channel 42
01:30 NCAAF UNLV vs Northern Illinois *CBSSN* Channel 43
01:30 Rugby USA – Australia Channel 92
01:30 Soccer – Argentina Temperley – Belgrano Channel 44
01:30 Soccer – MLS New England Revolution – Orlando City Channel 45
01:30 Soccer – NASL Indy Eleven – Jacksonville Armada Channel 46
01:30 Soccer – NASL Tampa Bay Rowdies – New York Cosmos Channel 47
02:00 Basketball San Antonio Silver Stars W – Phoenix Mercury W Channel 48
02:00 NCAAF Eastern Washington vs Oregon *PAC12* Channel 49
02:00 NCAAF Northern Iowa vs Iowa State ** Channel 94
02:00 NCAAF Tennessee Tech vs Houston *ESPN3* Channel 50
02:00 NCAAF Wisconsin vs Alabama *ABC* Channel 51
02:00 Soccer – Brazil Atletico-PR – Joinville Channel 52
02:00 Soccer – MLS Montreal Impact – Chicago Fire Channel 53
02:00 Soccer Monterrey – Correcaminos Channel 54
02:00 UFC UFC 191: Preliminaries Channel 1
02:10 MLB San Francisco Giants vs Colorado Rockies Channel 77
02:30 Soccer – NASL San Antonio Scorpions – Ottawa Fury FC Channel 55
02:40 MLB Los Angeles Dodgers vs San Diego Padres Channel 78
03:05 MLB Seattle Mariners vs Oakland Athletics Channel 79
03:05 MLB Texas Rangers vs Los Angeles Angels Channel 80
04:00 NCAAF Mississippi State vs Southern Mississippi *FOXS1* Channel 56
04:00 Soccer – MLS Seattle Sounders – Toronto FC Channel 57
04:00 Soccer Cafetaleros de Tapachula – Chiapas Channel 58
04:00 UFC UFC 191: Johnson vs. Dodson 2 Channel 1
04:30 Soccer – MLS San Jose Earthquakes – Philadelphia Union Channel 61
05:00 NCAAF Arkansas State vs USC *PAC12* Channel 62
05:10 AFL Melbourne Demons – Greater Western Sydney – Channel 63
06:00 NRL Parramatta Eels – Canberra Raiders – Channel 64
07:20 AFL Collingwood Magpies – Essendon Bombers Channel 40
08:00 NRL Cronulla Sharks – Manly Sea Eagles – Channel 41
10:30 NRL Canterbury Bulldogs – New Zealand Warriors Channel 42